Іономір АІ-123
Іономір-аналізатор іонів AI-123
Опис і застосування лабораторний иономер AI-123:
Лабораторний іономер АІ-123 призначений для використання в різних галузях. Сумісний з усіма типами іоноселективних і рН-електродів.
Вимірювальний електрод, одиночний або комбінований, підключається до вимірювального перетворювача через роз'єм типу BNC, електрод порівняння повинен закінчуватися однополюсної виделкою типу Ш-4, 0.
Вимірювальний перетворювач розміщений в пластиковому ударостійкому корпусі. Результати вимірювань відображаються на графічному дисплеї.
Режими роботи иономер-аналізатор іонів AI-123:
- Вимірювання рН/РХ;
- Вимірювання концентрації;
- Градуювання;
- Перегляд результатів вимірювань (історія);
- Налаштування.
Особливості аналізатора іонів AI-123:
- Іономір має 8 незалежних каналів градуювання.Це означає, що до вимірювального перетворювача (ВП), можна підключити послідовно до 8 різних електродів і виконати градуювання вимірювального каналу рН (РХ) за двома БР (стандартним зразкам). Можна також, не підключаючи інших електродів, виконати градуювання на восьми інтервалах діапазону вимірювання рН, для виключення похибки від нелінійності характеристики рН-електрода при точних вимірах в широкому діапазоні значень рН, або задіяти інші комбінації градуювань.
- В іономіри реалізований принцип: "час вимірювання дорівнює часу градуювання".Реалізації цього принципу дозволяє практично прибрати випадкову складову похибки вимірювань. Іономір також може градуюватися без прив'язки до часу градуювання.
- Налагодження вимірювальних каналів. Кожному каналу можна задати свою назву, час вимірювань, значення температури розчину при ручній температурній компенсації і координату рН ізопотенціальної точки.
- Визначення параметрів іоноселективних електродів. В процесі градуювання іономір визначає дійсні значення координати ізопотенціальної точки рН-електрода і крутизну електродної характеристики. Параметри градуювання запам'ятовуються в енергонезалежній пам'яті з можливістю перегляду по кожному каналу. За значеннями крутості електродної характеристики визначається придатність електрода до роботи.
- Розпізнавання 24-х стандартних буферних розчинів pH і pX.Іономір автоматично розпізнає значення рН БР, які відповідають ГОСТ 8.134, вносить поправку в значення рН БР в залежності від зміни температури БР.
- Автоматична або ручна термокомпенсація.Режим ручної термокомпенсації активується якщо датчик температури не підключений до іономіру.
- Два методи вимірювання концентрації.Вимірювання концентрації здійснюється двома методами: прямий потенціометрії і відомої добавки. Результат вимірювань може відображатися як масова частка визначаємого іона, мг/кг, або як молярна концентрація, ммоль/л. Методика розрахунку концентрації, що використовується в іономіри, дуже легко поєднується з усіма існуючими методиками вимірювання концентрації наведеними вище методами.
- Іономір працює в режимі реального часу.Оснащений годинником-календарем. В процесі вимірювань на дисплеї відображаються показання рН/РХ, температури розчину, ЕРС, часу, що залишився до кінця виміру, номер каналу.
- База даних вимірювань pH/pX.Іономір запам'ятовує результати останніх 412 вимірювань рН / РХ. При цьому база даних може відключатися і очищатися.
Технічні характеристики иономер лабораторний AI-123:
- Діапазон вимірювань рН - від 0,00 до 14,00.
- Діапазон вимірювань БР - від 0 до 14.
- Діапазон вимірювань ЕРС ячейки - від - 2400,0 до 2400,0 мВ.
- Діапазон вимірювань температури розчинів - від 0 до 80,0 ° С.
- Діапазон показань масової концентрації - від 0,0 до 9999,9 мг / д
- Межі допустимої абсолютної похибки при вимірюванні рН, в умовах градуювання приладу:
- буферними розчинами 1-го розряду - 0,01;
- буферними розчинами 2-го розряду - 0,02.
- Межі допустимої абсолютної похибки при вимірюванні рх - 0,02.
- Межі допустимої абсолютної похибки при вимірюванні ЕРС - 0,5 мВ.
- Межі допустимої абсолютної похибки при вимірюванні температури - 0,5 ° С.
- Джерело живлення - 9 В.
- Габаритні розміри - 250 х 135 х 45 мм.
- Комплектується відповідними електродами, штативом.