Спецпредложение

ГлавнаяВимірювальні приладиКондуктометри

Кондуктометри

 

Кондуктометри – прилади для вимірювання електропровідності електролітів (водних і неводних розчинів, колоїдних систем, розплавів, твердих речовин).

Кондуктометричний аналіз ґрунтується на визначенні зміни концентрації речовини або хімічного складу середовища у міжелектродному просторі. Кондуктометрія включає прямі методи аналізу (використовуються, наприклад, у солемірах, вологомірах) і непрямі (наприклад, у газовому аналізі) із застосуванням постійного або змінного струму (низької і високої частоти), а також хронокондуктометрію, низькочастотне і високочастотне титрування.

Важливі критерії кондуктометра – чутливість вимірювань і наявність термічної компенсації.

Хороший кондуктометр характеризується чутливістю (дискретністю) вимірювання + / – 0,1 мкСм / см. Така чутливість додає приладові універсальності, оскільки дозволяє проводити не тільки прямі кондуктометричні вимірювання, а й застосовувати прилад в кондуктометричному титруванні (титриметричний аналіз).

Титриметричний аналіз – методи кількісного аналізу в аналітичній і фармацевтичній хімії, засновані на вимірюванні об'єму розчину реактиву відомої концентрації, що витрачається для реакції із речовиною, яку потрібно визначити.

Всі кондуктометри діляться на три групи: такі, що не мають термічної компенсації, такі, що мають термокомпенсацію 2 % на градус та такі, що володіють можливістю довільного вибору термічного коефіцієнта.

Сфера застосування кондуктометрів досить широка. Наприклад, кондуктометри використовуються з метою оцінювання якості дистильованої води.

Оцінка якості дистильованої води по питомій електропровідності – хрестоматійна операція. Вважається, що дистильована вода хорошої якості має електропровідність менше 2 мкСм / см. Аналіз складу води показує, що головною іонної домішкою в складі дистильованої води майже завжди виявляється вугільна кислота (її джерелом є вуглекислий газ атмосфери).

Також кондуктометри можуть застосовуватись для оцінювання засолення ґрунтів. У ґрунтознавців прийнято оцінювати засоленість ґрунтів по питомій електропровідності водних витяжок, приготованих з ґрунтових паст. До засолених відносять ґрунти з електропровідністю витяжок більше 2 мСм / см.

Кондуктометри стають також у пригоді для визначення критичної концентрації міцелоутворення (ККМ). Один із методів визначення ККМ полягає саме у вимірюванні електропровідності розчинів.

(c) ТОВ НВФ "Стандарт-М" 2008-2015
69096, Украина, г. Запорожье, ул. Электрозаводская 3,
Телефон: (061) 220-25-34, (066) 160-02-12
  Контакти     |   Про фірму     |   Товари     |   Послуги     |   Доставка     |   Закупка