Препаратовідник СТ-12
Препаратовідник СТ-12
Препаратовідник СТ-12 опис і застосування:
Препаратовідник СТ-12 є знімною приналежністю біологічних мікроскопів, служить він для переміщення препарату по столику мікроскопа. Встановлюється препаратоводітель на предметний столик мікроскопа і забезпечує переміщення препарату по столику в двох взаємно-перпендикулярних напрямках: до 30 мм в одному напрямку і до 80 мм в іншому.
Завдяки наявності шкал і ноніуса на препаратоводієм можна, користуючись центріровочнимі платівкою, заміряти з точністю до 0,1 мм координати певної точки об'єкта і швидко встановити цю точку вдруге в поле зору мікроскопа.
Робота з препаратовідник СТ-12:
Направляючими штирями вставити препаратоводітель у відповідні отвори, предметного столика мікроскопа і закріпити затискним гвинтом.
Якщо препаратоводітель використовується тільки для переміщення об'єкта без визначення координат, то предметне скло з препаратом потрібно встановити на столик мікроскопа до упору в кут лапки, притиснути лапкою і застопорити гвинтом. Обертанням баранчика робити переміщення об'єкта вліво і вправо, а вращеніемвторого баранчика - в напрямку від спостерігача і до спостерігача.
За допомогою препаратовідник СТ-12 можна визначити координати положення об'єкта, за якими легко і швидко можна встановити об'єкт знову в центрі поля зору мікроскопа.
Для цього необхідно попередньо визначити координати перехрестя центріровочнимі пластинки. Щоб визначити координати перехрестя, потрібно шпилькою відпустити гвинт, переміщенням лапки 4 поєднати ризику на лапці з рискою на шкалі і закріпити лапку гвинтом. Помістити центріровочнимі пластинку на столик мікроскопа до упору в кут лапки і притиснути еевторойлапкой. Сфокусувати тубус мікроскопа на площину пластинки при об'єктиві 8x0,20 і окулярі з перехрестям; обертанням баранчиків препаратоводієм ввести пластинку в поле зору мікроскопа і поєднати зображення перехрестя пластинки з перехрестям окуляра. Потім повернути столик на 360 ° і помітити центр обертання кола, яку описує зображення перехрестя пластинки в поле зору окуляра. Обертанням баранчиків препаратоводієм поєднати перехрестя пластинки з центром цієї окружності і переміщенням столика привести пластинку на суміщення зображення перехрестя пластинки з перехрестям окуляра. Після цього знову повернути столик на 360 ° і повторювати вищевказані операції до тих пір, поки вісь обертання столика не буде поєднана з візирної віссю тубуса. При цьому зображення перехрестя пластинки при обертанні столика на 360 ° не повинно зміщуватися щодо перехрестя окуляра. Потім слід зробити відлік по координатним шкалами препаратоводієм і записати координати на ярлику центріровочнимі пластинки.
Записані координати препаратоводієм і центріровочнимі пластинки є постійними для даного мікроскопа, а тому препаратоводітель з центріровочнимі платівкою слід закріпити за певним мікроскопом, т. Е. На ярлику центріровочнимі пластинки записати номер мікроскопа і номер препаратоводієм.
Вага та розміри препаратовідника СТ-12:
Вага в робочому положенні .... 260 г
Вага всього комплекту .... 270 г
Вага в футлярі .... 550 г
Габаритні розміри в робочому положенні .... 150x130x25 мм
Габаритні розміри футляра .... 172x130x40 мм
Габаритні розміри футляра .... 172x130x40 мм