Спецпредложение

ГлавнаяВимірювальні приладиРефрактометри

Рефрактометри

 

Рефрактометри

Рефрактометри - прилади, створені для вимірювання концентрації розчинів . Робота оптичного інструменту побудована на використанні такого явища , як переломлення світла . Сам термін « рефракція » побудований з'єднанням латинській ( refractus - заломлений ) і грецької ( metreo - вимірюю ) словоформ . Для наукового вжитку термін вперше використав Ньютон ще на початку вісімнадцятого століття.

Види рефрактометрів :

Сучасні вимірюють концентрацію розчинів пристосування прийнято розділяти на такі групи;

- Моделі для промислового використання;

- Рефрактометри лабораторні ;

- Портативні.

Обладнання, створюване для роботи на виробництві та в лабораторіях , дозволяє проводити вимірювання з високою точністю. Такі прилади досить громіздкі і чимало важать . Рефрактометри необхідні для дослідження різних речовин в умовах лабораторій і для контролю виробничих процесів.

Рефрактометри портативні мають менший обсяг і вага . Тому їх використовують для оперативних перевірок у тих же лабораторіях і у виробничих цехах . Портативні моделі виготовляють у ручному і цифровому варіантах.

 

Як проводиться вимір?

Перед початком роботи прилад калібрується . У більшій частині вимірювальних приладів для калібрування застосовують дистильовану воду. На поверхню головною призми капають піпеткою кілька крапель рідини , потім закривають скло для захисту. Важливо простежити , щоб волога під склом рівномірно розтеклася по поверхні призми , щоб не утворилися бульбашки повітря. Потім , використовуючи гвинт для калібрування , розташований на шкалі приладу , виставляють положення 0,0 . Коли калібрування приладу завершена , призму ретельно притирают сухою ганчірочкою . Рефрактометр готовий до роботи.

Для вимірювання концентрації речовини виконують ті ж операції , що і для калібрування. Але в цьому випадку на призму слід нанести НЕ дистильовану воду , а краплі розчину для дослідження.

Де використовують рефрактометри:

Харчова промисловість:

- Для контролю якості алкогольних напоїв , наприклад , вина або пива ;

- Щоб визначити частку сухої речовини в продуктах , що створюються в результаті переробки овочів та плодів ;

- Виявити концентрацію цукру в напої , в консервованих продуктах або в сиропах ;

- Визначити процентний вміст жирів ;

- Виміряти вологість меду.

Медицина:

- Визначити білок у сироватці ;

- Визначити щільність сечі ;

- Визначити концентрацію ліків.

Фармацевтика:

- Прорахувати концентрацію розчину в медичних препаратах.

Автомобільна промисловість:

- Визначити вид і склад моторного палива;

- Визначити концентрацію різних речовин в рідинах для охолодження.

Рефрактометри дозволяють достовірно визначити щільність розчину , промислові , лабораторні та портативні прилади використовують в харчовій і фармацевтичній промисловості , а також у медицині .

 

Купити рефрактометри можна в компанії «Стандарт- М », телефонуйте за телефонами: тел . : ( 061 ) 220-25-34 ; т / ф: ( 061 ) 284-15-25 ; ( 066) 160-02-12 ; ( 096) 769-02-69 .

(c) ТОВ НВФ "Стандарт-М" 2008-2015
69096, Украина, г. Запорожье, ул. Электрозаводская 3,
Телефон: (061) 220-25-34, (066) 160-02-12
  Про фірму     |   Товари     |   Послуги     |   Доставка     |   Закупка     |   Контакти